• Aktualności P7

• Hura ️ Hura ️ Drużyna Kangura

• Witamy wszystkich rodziców oraz przedszkolaków!

Kangur organizuje Zajęcia Pokazowe w Przedszkolu nr 7 w Siemianowicach Śląskich!

Dnia 16.03.2022 o godzinie 09:30!

Hura ️ Hura ️ Drużyna Kangura ️#PrzedszkoliadaPL #DrużynaKangura #ZajeciaPokazowe #RozrywkaRuchowa

Halo Rodzice !!!

Zapraszamy wszystkich Aktywnych Przedszkolaków na zajęcia, które odbywają się w Przedszkolu raz w tygodniu  Mnóstwo Sportowych emocji i przygód gwarantowane !!Zapisy prowadzone są przez stronę internetową!

przedszkoliada.pl/zapisy

To jedyna forma zapisania dziecka na zajęcia!Koszt 50 zł miesięcznie!

Do Zobaczenia

• Mediacja- jako skuteczna metoda rozwiązywania sporów i konfliktów

• Miasto Siemianowice Śląskie powierzyło Stowarzyszeniu Sursum Corda  ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej.

W ramach działań projektowych udostępniamy do nieodpłatnego wykorzystania przez nauczycieli interaktywną wideolekcję dotyczącą mediacji - jako skutecznej metody rozwiązywania sporów i konfliktów. W materiale filmowym umieszczono wypowiedzi sędziego, psychologa i mediatora-praktyka.

Lekcja zawiera także formy animowane, z interaktywnym testem utrwalającym i sprawdzającym wiedzę. Jest to materiał podnoszący świadomość prawną młodzieży, a także informujący o możliwościach korzystania z mediacji, co przy okazji jest konkretnym uzupełnieniem działalności profilaktycznej szkoły.

Produkcja powstała przy współpracy metodycznej z pedagogami. Mamy nadzieję, że będzie ciekawym ubogaceniem oferty zajęć szkolnych, np. w ramach godzin wychowawczych lub lekcji wiedzy o społeczeństwie, nie tylko w okresie trwającej nauki zdalnej.

Aby uruchomić wideolekcję wystarczy kliknąć w adres: https://youtu.be/WlVOeoChhHo lub udostępnić materiał za pośrednictwem używanej przez Szkołę platformy edukacyjnej.

Test końcowy znajduje się pod adresem: www.sc.org.pl/sprawdz-sie.

Zachęcamy do bezpłatnego korzystania i przekazania informacji nauczycielom uczącym w szkole !

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na Państwa terenie można znaleźć pod adresem: www.siemianowice.pl